16.05.2012

Hayko Cepkin ve biz


Malum okullarda bahar senlikleri dolayısıyla yurdun her yanında konserler var bu hafta . Bizim okulda da şenlik 1. gün programında Hayko Cepkin vardı. Ben ilk albüm zamanları kendisinin sıkı hayranıydım desem yalan olmaz . Fırtınamı, Son Kez'i canlı dinlemek için epeydir gün sayıyordum. Eloş'u da napacagıma kara vermeye çalışarak. Gültekin zaten rock sevmez. En iyisi kızını babasına satıp kendimi alana atayım diye düşündüm lakin Ela dün evde ultra enerjik bir biçimde evlere sığamadığından erkence konser alanına inelim , saldım çayıra mevlam kayıra yapalım dedik.

Bu arada gündüz tesadüfen alandan gecelim derken haykonun sound check için usul usul siyah minivanıyla sahneye yaklaştığını görüp pozisyon aldım. İlla adamı yakından görecegim. Kimse onun o saatte oralarda olacagını ummadıgından olsa gerek , etrafında da kimse yokken bir foto çektirme fırsatı da buldum. Aman nasıl tırsak , nasıl çekingenim. Adama ében siizn sıkı bir hayranınızım dedim" aceleyle , neyse cekildik ve hemen itinayla sıvıştım ortamdan :)) Teen-age gibi hissettim kendimi neyse :))
Neyse gece ilerledi , bu sırada Eloşun kankası Batuhan ve ailesi de alana teşrif etti. Hal böyle olunca bizimkiler eve dönmedi konseri beraber izleme kararı alındı.

Bu sırada Eloşun çişi geldi , aman allah WC de kuyrukta beklemek ne mümkün , ben diyeyim  10 , siz deyin 15 kişi sırada . Kızı kucagıma alıp kalabalıkları yara yara Öndeki kıza rica ettim artık. Neredeyse vermeyecekti sırasını , hayret valla . 2 dakka daha tutuver dedim kıza:)) Muhahah ..

Neyse ilk sınavı atlattık , lakin kuzu alanda satılan ne var ne yoksa karnım aç , bana şunu al bunu al derken depoyu fulledi . Konser başladı , inanılmaz sert bir sound , yok abicim bizim gibi çoluklu çocuklu ailelerden geçmiş dedik . Arka taraflarda çimlere konuçlanıp çekirdeğimizi çıtlarkene 2. alarm geldi Eloştan , karnı ağrıdığına dair . Salak ben kısa süreliğinde evden cıkıyorum diye fold&go potty mizi almamışım yanımıza , halbuki tam yeriydi. Çalılık arastırmaları , Eloşun ben tuvalet isterim çığlıkları yüksek sese karısırken ve denememiz basarısızlıkla sonuclanırken , bulundugumuz yere dönem cabalarım esnasında Eloşcum yere çöküp altını dolduruverdi :(( Ohhh shit , hemde en gerçeğinden....

Park yerine nispeten yakın olduğumuzdan kucakladıgım gibi arabaya götürdüm kızı , bu arada pacalardan süzülmeye basladı birseyler , kabus gibi. Babaya telefon ettik ve evimize döndük hemen elbette. Gece duşu , bir kitap ve sütümüzle normal rutinimize dönerken , uzaktan konser alanından hala Haykonun müziği duyuluyordu.
Anlayacagınız bize bu kadarı çok çok çoktu...

5 yorum:

nil dedi ki...

vaaaaaayyy teen-age im Hayat'ım...

Bezi çıkarmış olmanıza önce senin alışman gerekiyor canım benim, kipalarda kalfullarda önce wc ye giriyoruz her adımdan önce illa bir sokuyoruz,tabi biz senin kadar genç olmadığımızdan :P henüz bir konsere gitmedik, yakında pepee konserleri olacakmış buraya gelir mi bilmem.

Aslında sevin bence tuvalet diye tutturmasına ama tutamamış ayrı,kıyamam.

Bize yollasaydın ya be Ela ile Gültekin'i:)

kuzunun annesi dedi ki...

Bu ara Berki sayıklıyor zaten

DağlarKızı dedi ki...

Çok tatlısınız ya:) Hayko da süperdir harbiden. Olsun şimdiden kuzunun kulağına kaçsın hard rock:)

Bir de ooo shit! olayına çok güldüm. Başka da yaşanmaması dileğiyle:)

yeliz dedi ki...

ah ulen arca olsa eliyle rock'n roll işareti yapar "lakın loooo" derdi:)
tuvalet diye tutturması çok iyi ama... iyimser tarafından yaklaş bacım, oh shitt

Adsız dedi ki...

laughed a lot while reading :)) a memorable experience in spite of being a bit shitty :)