14.01.2014

5 yaş okul partimizden

Aslında 21 ocak dogumlu Ela . Ama bazı sebeplerden dolayı bu seneki partimizi öne almaya karar verdik . Bende okulda final ve notlandırma işleri ile epeyce mesgul oldugumdan çok fazla ugrasamasam da , yine de fena olmadı sanki hazırlıklar .Sınıf arkadaslarının 5-6 tanesi salgından olsa gerek yoktu ama su halleriyle bile yeterince katılımlı gecti diyebiliriz . Ela da okula gec gittiğinden , arkadasları coskulu bir sekilde karsıladılar. Onun için yaptıkları resimleri verdiler önce . Sonra pasta kısmına gectik.

Temamız Şirinler oldu bu sene  . 1 ay öncesinden mavi kurdeladan tütümsü bir etek yapmıstık ela ile beraber . Yine aynı kurdele ile sac bantlarından birini kaplayıp fiyonkladık. Fena da olmadı hani.


Askımız bitmez fotosu :))
Nasıl gecti 5 sene carcabuk .
Zamanın hızına yetişmek imkansız .
En kötü günümüz böyle saglık ve sevgi içinde gecsin .


Pastamız yine cupcake idi. Kalabalıkta servisi kolay oluyor . Bende cupcake denemelerinden keyif alıyorum dogrusu . Bence şirin oldular :)) Mavi şanti yapmak için çay kaşıgının 4 te biri kadar gıda boyası yeterli oldu . Aslında çok arzulanan birsey degil ama , mavisiz bir şirinler pastası düşünemedim artık :)

Pinyata yine el yapımı , balon üzerine un ve sudan olusan tutkalla yapıstırdıgımız kagıt parcaları kuruduktan sonra üzerine grafon kagıtları ve renkli fotokopi ile süsledim . 5 yaş için epeyce eglenceli oldu .

Marsmallowlara ahsap cubuklar takıp mavi bir kapta servis ettim . Oda güzeldi. Bunların yanında patlamıs mısır ve cubuk krakerlerde var . Pek ziyan olmadan yediler zıpırlar .

Bu sene babaanne ve dedemiz de İzmir'de bulundugundan onlarda partimize katıldılar. Güzel bir tesadüf oldu .

Partilere doyamayan kızımız ise babası ve anneannesi o sırada Ankara'da oldugundan onlarda gelince evde 2. bir kutlama sözü aldı . Bu kez pastasını frambuazlı istiyormuş . Çok merak ediyormuş . Babasına söylüyordu bu sabah .

Mutlu yıllar canım kızım .
Nice dogumgünlerini hep beraber saglık ve neşeyle kutlamak nasip olsun hepimize .
Seni çok seviyorum .

4 yorum:

yeliz dedi ki...

Nice senelere:)

kuzunun annesi dedi ki...

Çok teşekkürler

esin dedi ki...

merhaba,
blogunuzu inceledim.kıızm için oraya yerleşmeyi düşünüyorum.size urlada yaşam,urla da kreş,urlada ev vs ile ilgili sorularım olacak.bana esin_aslaner@hotmail.com adresinden ulaşabilseniz,kıızm ve ben tecrübelerinizden faydalanmış olacağız.kızınızı güle güle büyütün.grşmek üzere.

kuzunun annesi dedi ki...

hayatgurdal@iyte.edu.tr ye mal atabilirsiniz