30.03.2011

Bir öyle bir böyle

 

Bloglar tatsız , bir gün sayfamız acık bir gün kapalı. DNS ayarları deniyor , su deniyor bu deniyor ama yolunu bulamadık . Ama bu arada yazmaktan sogudugumuda belirtmeliyim. Yinede Elanın büyüme yolundaki bazı ayrıntıları kacırmamak adına yazmalıyım diyorum , zorluyorum kendimi.
 

Buralara bahar geldi gibi artık. Fırsat buldukca Ela dısarda , ya yakınlardaki kırlık arazide çiçek toplayıp ot yoluyor ( ot yolmaya bayılıyor:) ) ya cocuk parkında ya da balkonumuzda . Ögleden önceyi aktif gecirdiği için olsa gerek 26 ayı bitirdiğimiz su günlerde hala ögle uykularında kısalma konusunda yol katedemedik. 1.30-14.00 gibi yatıp 17.00 gibi kalkıyor . Dolayısıyla kendisinden erken yatma konusunda bir beklenti içinde olmamız söz konusu degil . Kreşe başlarsa bu iişlerinde düzelecegini umabiliyorum sadece.
 

Üniversite yönetimi degişti ve yeni yönetim kreş ihtiyacı konusunda hassas gibi. Bununla ilgili bir kurul olusturulmus ve bugün bir toplantı yapılacak , ben ve ilgilenen veliler gidecegiz. Sayıca cok olursak yaptırım gücümüzde olabilir belki. Gün cabuk gecsin saat 16.00 olsun gideyim diye bakıyorum :))Merak içindeyim gelişmeler ile ilgili. Bakıcımdan memnunum , evimde derlenip toplanıyor aa elanın okul ortamına ihtiyacı var , daha sosyal olmaya , bir süre sonra yetmeyecektir ki, lojmanlarda görüştüğü arkadaslarıda bu sne krese baslayacaklar , Ela evde olursa cok yalnız kalacak dye korkuyorum . öte yandan kampüste halledilmezse bu sorun her gün sabah -aksam 15 km getir götür , vakit-nakit kaybı , birde üstüne evde yıgılı bir sürüde işi olacak . Sırfi yorgunluk yani.. napacagız bilemiyorum ?
 

Babanne ve dedemiz buralarda , babaannenin fıtık ameliyatı var ayın 11 inde , daha sonrası bakım süreci , yani bir süre beraberiz .
Ela dedeyle cok iyi anlaşıyor , evin kalabalıgından pek mutlu . Babaanneden cikolata araklıyor . Dün baktım , yanına girmiş " Babili , koko nerde ??" diye soruyor. kimden ne alacagını cok iyi biliyor hınzır :))

Hızla büyüyor gercekten , kelime kullanırlıgı , cümle kurmalar o kadar arttıki :)

4 yorum:

ÇokBilmiş dedi ki...

1 ay evvel açık fıtık ameliyatı oldum. Babaannenize geçmiş olsun diyorum şimdiden, size de kolaylıklar diliyorum.

hayatto dedi ki...

Gecmiş olsun , umarım kolay toparlanabilmişsinizdir .

didosh dedi ki...

OOooo çok yoğun bir döneme girmişsin,beklentilerinin en yakın zamanda sen ve Ela açısından istediğiniz şekilde gerçekleşir umarım...

Deli Anne dedi ki...

Geçmiş olsun öncelikle... ve ah bu blogların hali:(