5.11.2010

22 Ay Halleri

Elanın 22 ay halleri aktif, dinamik ve heyecanlı olarak devam ediyor. Havalar serinlediğinden beri mümkün oldugunca evde oyalamaya calıstıgım için sanat calısmalarına agırlık verdik bu ara. Ama o kadar enerjik ki , bu aktiviteler yeterince yorulup sızmasına olanak vermiyor. İşte bu aralar ev hallerimiz:

 

İtinayla buldugu her kutunun üstüne cıkmak , sürüklemek , kutular vasıtasıyla ulasamadıgı yerlere ulasmaya calısmak favorisi. Artık masa üstü, evye vs. üstünde tehlikeli olabilecek hiçbirşey bırakmıyoruz. Karton kutuları ezmeyide çok seviyor. Kitaplarını topladıgım kutular itinayla ortalıga dökülürken, ayaklarıyla ezmekten büyük zevk alıyor , yada totosuyla üstüne oturmaktan.

 

Uppsy daisy hastalıgı bugünlerde top yapmış durumda . Eve geldiğim an elinde varsa iggle yada uppsy diyor , bana gösteriyor , öpüyor seviyor falan .Resimde biberonuyla Uppsyi besliyor:) E-bayden 3 te 1 fiyatına düşürüp , pek mutlu oldugum ve oynamaktan pek hoşlandıgım (kendime aldım sanırım bu oyuncağı :) )Aqua Doodle'ın sulu kalemi ise Elanın elinde su ihtiyacını giderdiği bir nesneye dönüştü. Biraz oynuyor , yanlız bırakıp döndüğümde , kalemin ucundan suyunu cekiştirirken buluyorum genelde. Allahtan boya kemirmesinden iyidir diyor ve oyalanmaya devam ediyoruz beraber.

 

Gecen hafta arkadaslarımızla gittiğimiz Topolino macerası ise yine benim için deli gibi koşturduğum yorucu bir gün , Ela nın mutluluktan kudurduğu ve enerjisini attığı güzel bir eğlence alanı keşfi oldu. Soguk izmir günlerinin korunaklı ve nispeten tehlike içermeyen oyun alanını biz çok sevdik , bu yaş grubu ve üzerine öneririz.
Yelizin yazısı günü güzel anlatmış :
http://gununcorbasi.blogspot.com/2010/10/hem-hepsi-farkl-hem-hepsi-ayn.html

 
Posted by Picasa

Ve evden görüntülere devam . Şu sıralar favorilerimizden biride Hamuuuu , öyle çok seviyorki , elinden almaya kıyamıyorum . Ama bazen mıncık mıncık yapıp halıların üstüne atıyor. Dünse bir avuç oyun hamurunu saçına yapıştırmış. çıkarana kadar canım çıktı . Sanat çalışması yaptıgı !!! masa ve sandalyenin altına kocaman bir parca PVC yer kaplaması koydum. En azından artık halılara bulaşmaz . Surat yapıyorum , agız burun gözlerini Ela yerleştiriyor. Buna da bayılıyor. Evet salonumun düzeni artık hiç kalmadı ama feda olsun kuzuma , napalım , bir süre böyle idare edeceğiz.

Ama kuzumun en en en çok sevdği şey mahalledeki Egesiyle her sabah 10-12 arası buluşup , yollarda koşturmak, bisiklet sürmek ( tabiki biz itiyoruz-bakıcısı ), parkta oynamak, Ege ne yapıyorsa onu taklit etmek. Bence onu dışarda olmak kadar mutlu eden hiçbirşey yok. Ama tek başına olmayacak , illa etrafında çocuklar olsun istiyor, haftasonları parkta başbaşa hallerimizden çabuk sıkılıyor. O yüzden Urla- İskeledeki parka gidiyoruzki çocuklarla içiçe olabilsin, sevinsin yavrumcum.

6 yorum:

Başak Çelik dedi ki...

Şu aquadoodle'dan çok alasım var; ama şimdi okuyunca Çınar'ın da o kalemi su içmek için kullanacağına emin oldum :) Kısmet :) İçme suyu koyarız bari :))

Hmm, PVC kaplama, mantıklı! Bir de, yüz yapıp göz, burun yerleştirme fikri süpermiş! Akşama deneyesim var! Haha, böyle blog okuyup da "akşama oynayayım Çınar'la" dediğim her seferinde hevesim kursağımda kaldı. Çocuk herhalde artık "ay annem yine hangi blogu okudu acaba" diye düşünecek :)

Öperim hareketli kuzuyu!

dağlar kızı dedi ki...

Güzel kuzu Ela:) Çok tatlısın. Resimler de enerjisini çok güzel anlatmış annesi. Sondan ikinci resimde boya içinde kalmış, şaşkınlıkla seyredilen minik parmaklardan öper, o bebeğine mama yediren tatlı kuzuyu koklarım:)

Deli Anne dedi ki...

Bu çocukları zaptetmek havalar soğudukça güçleşiyor, siz İzmir desiniz, şanslısınız gene..İstanbul da anı anı uymuyor havanın br de.. sevgiler.

yeliz dedi ki...

hayat var ya senin şu bannera hastaym, her girdiğimde bloğa uzun uzun resimlere bakıyorum, elaya bakmaya doyamıyorum.

kuzunun annesi dedi ki...

Bende banner eskidi diye düsünüyorum bazen. Büyüyorlar be Yeliz :((

Saskınlıkla degilde , elleri boyama calısmaya calısıyorsu daglar kızı o sırada . Silinebilir boya oldugundan müdahale etmedim.

Evet Deli Anne, allahtan havalr hala güzel. Bugünde sokaklardaydık .

Basakcım , artık senin oglan sagı solu boyama dönemini atlatmadı mı ? Hani kreşe gidiyoya , o acıdan soruyorum .

Başak Çelik dedi ki...

Yok be Hayat'cım, Çınar'ın kreşe gitmesinin eve yansıyan tek yararı konuşmasının hızlanması oldu :) Onun dışında, ordaki ortam bambaşka. Anne-baba yanındaki bambaşka Çınar için (galiba genelde böyleymiş). Dolayısıyla "kreşe giderse daha soyal olur/daha uslu olur/kurallara uyar"vs vs mitleri bizde sökmedi :)