25.01.2010

Ela Artık 1 Yaşında

Uzun bir ara oldu . Belki Ankaradan yazarım diyordum ama olmadı olamadı. Bu arada Elacıgım yeni bir evi keşfetme duygusu ve yürümeye başlamanın getirdiği özgür ruh itibarı ile yerinde hiç durmadı ve beni ve annemleri sürekli peşinden koşturdu. Evet evet yanlış duymadınız. Yürümeye başladı Eloş kuzusu . Paytak maytak düşe kalka ama baya baya yürüyor artık bizimkisi. Ankaradaki ilk gün 4-5 adım atarken tatil sonu salonu bir uctan diğerine desteksiz gecerek ev ahalisini ve babası ile beni çok çok mutlu etti. Yaşını 6. yeni dişi ve yürüyüşüyle karşıladı yavrum.

Dogumgünü haftasından hemen önce Özlem ve Nili ziyaret ettik . Nilcik henüz çok iyiydi ve kıpır kıpır bıcır bıcırdı . Eloşla oynadılar beraber. Birara hep beraber yeni acılan AVM lerden birine gittik . Anneler Sephoradan kendilerine birseyler aldılar , kuzular arabalarında dolastılar,yine orada yemek yedik. Eloşcugum eskiye nazaran dısarda daha töleranssız. Sanırım yürümek istediği için pusetinde oturmak istemiyor artık. O yüzden her ne kadar gönlümce dolaşamasamda iyi geldi , biraz değişiklik. Kızların d.günü dolayısıyla hediyeleştik , kızları uyutup birara dertleştik . Güzel bir gün geçirdik . Ama sabah onlara ulaşma , akşamda meşgul baba T.J in geç gelişi dolayısıyla Ela sınırlarımı zorladı. Arabasız olmak çok zor küçük çocukla. Allah olmayanlara kolaylık versin diyorum valla. Sağ sağlim birazda çığlık çığlığa eve zor attık kendimizi, hemen uyudu zaten minik. Ama gecen seferde Özlemlerle görüşemediğimizden bu sefer mutlak görmek istiyordum , iyide oldu . Nilide çok merak ediyordum . Çok büyümüş tabiki. Umarım şimdi daha iyicedir.

Sonrasında hep anneanne evindeydik . Gelenimiz gidenimiz eksik sayılmazdı. Bedişim geldi h.sonu. Ağbimin kızları hergün bizdeydiler Elayla oynamak için zaten . Yine sosyal bebektik . Yalnız bu tür gezilerde ister istemez uyku düzeni şaşıyor bir kere . Birde ben hiç uyutamıyordum Elayı. Ben uyku ve meme 3 lüsü aklında yer ettiğinden aç olsun olmasın emzirilmek istemesi buna rağmen uyumaya direnmesi zaman zaman beni çileden çıkardı. Ben ona bagırır o bana şeklinde .Anneanne imdada yetişir ve son noktayı koyar şevkatli halleriyle uyku konusunda . Allahtan o vardı evet , yoksa tatiller beni yoruyormuş gerçekten , işyerinde olmak benim için daha dinlendirici bununda ayrımına varmış durumdayım.

Emzirmek ise tam bir işkenceye dönmüş durumda benim için . Gece- gündüz ısrarcılığı yanında 6 dişin hepsini teker teker hissetme deneyimi , bazen ciyak ciyak ağlatıyor beni. Bazende sinirden ağlıyorum gece hiç uyutmamışsa ve sabrımı zorlamışsa. Anlayacağınız kışı çıkarmaya çalışıyorum bir şekilde , bu iş fazla uzun süremez bu şekilde. Eloşa kalsa yemek yemez süt içer o derece düşkün . Zor olacak.

Ve büyük gün doğumgünümüz aslında perşembe idi.Yani 21 Ocak. Ama partiyi biz cuma akşamı yapalım ki işi gücü olanda rahat gelebilsin istedik .Persembe Gültekinin bir arkadasının evine davetliydik. Pastamızı alıp gittik ve ilk orada kutlamış olduk. Annemle Özlemin aldıgı kıyafetleri kombine ettim bu akşam için. Özlem'e tesekkürler tekrar.

Cuma sabahı ise evde hummalı bir telaş vardı. Birthday bannerları asıldı , balonlar şişirildi. Erkenden pastahaneye sipariş verildi en fıstıklısı ve çikolatalısından.Annemle ben bütün gün ikramlıklar hazırladık. Ev yapımı poğacalar annemden , su böregi komsusu Dilek abladan , mercimek köftesi ve çin pilavı ise bendendi. Yummm. Güzel yapmışım , herkes beğendi allahtan :)))Kuzuya fırfırlı bir bluz ve yeni ayakkabılar almıstım annemle . Canım arkadasım Yeşimciğimin gönderdiği kaşe etekle çok güzel oldu cimcimem. Saclarada toka , süper süper .. Kendime hiç özenmemişim yavruya koşturmaktan. Akşam biraz uyutalım dedik ama uymadı. Kalabalıkta bir oaraya bir buraya derken gec vakte kadar oturdu ama uyusaydı daha iyi olacaktı. Cok güzel yeni cicilerimiz, oyuncaklarımız, benim bayıldıgım yeni kitaplarımız( kuzulu kitap bile var ) oldu. Stok yaptık :)) Herkese buradan da teşekkürler .

Ama en büyük teşekkür kocama gelsin , çünkü yapımda ve yayında en çok onun emeği geçtiği için ve bana bu güzellikleri yaşatan dünya tatlısı yavrumu verdiği için :)). Daha nice güzel günlerini göreceğiz hep beraber inşallah.

Neyse , çenem fazla düştü , birazda resimlere ve mini videomuza göz atın isterseniz .
Here we go ::))


Paketleriyle haşır ve neşir


Aile resmimizde Eloş bir oraya bi buraya baktıgından pek kayda deger bir kare yakalayamadık


Pastamızın lezzeti muhteşemdi


Abimin kızı Didenin elinden pastanın tadına bakarken


Bu resimse ilk mini kutlamadan:))


Buda ilk yürüme denemelerinden

9 yorum:

Adsız dedi ki...

biraz once face den baktim fotolara,
nice nicemutlu saglikli yaslar eloşummm

yeliz dedi ki...

ben de face ten baktım az önce:) babasının elinde yürümesi harikaydı:) nice yıllara, bi de birlikte kutlayalım

yenianne dedi ki...

İyi ki doğdun Elaaaa...
Nice nmutlu yıllar hep birlikte.

Seren dedi ki...

İyi doğdunnnnn Elaaaaa....yolların aydınlık,ömrün taze kalsın çok yaşlı ton ton bir nine olana kadar sağlıkla huzurla yaşa kuzucum.Seren Teyzen

turkuaz kıyılar dedi ki...

nice mutlu yaşalarını görün inşallah:)
iyi ki doğdun Ela kuzu bebek...

Selda dedi ki...

Mutlu yıllar Elacık, nice güzel yaşlara inşallah...


Biliyorsun günlerdir hepimiz kar ve soğuk ile boğuşuyoruz. Bizimle birlikte sokak hayvanları ve kuşlar da bu çileyi çekiyor. Kar ve soğuk onlar için kabus, yemek ve su bulamaz oldular. Yapabileceğimiz şeyler çok ama en basitinden kuşlar için hepimiz ekmek ağacı yapıyoruz, ayrıntısını sayfamda bulabilirsin. Göz atarsan sevinirim, Sevgiler Selda...

ilknur malcı dedi ki...

maşallah yaşında yürüyenlere yaşını karşıladı derler bizim buralarda

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

anaaa ben yeni gördüm postunu iyi mi?
2 gün sonra o yürüyen patileri yiycem ben. atletik tombul tosbağa seni

Ozgur dedi ki...

Maşallah:)